Промислові твердопаливні котли КОЛВІ

Промислові твердопаливні котли із ручним завантаженням КОЛВІ А

Промислові твердопаливні котли КОЛВІ модифікації А із теплопродуктивністю від 100 до 1000 кВт призначені для функціонування у закритих системах опалення з тиском до 0,3 або до 0,6 МПа та температурою нагрівання до 95 °С. Паливом для даних котлів можуть бути дрова, відходи деревини, кам`яне вугілля та брикети в режимі ручного завантаження. При додатковому встановленні на передні двері факельного пелетного пальника можливе використання пелет із деревини та лушпиння соняшника. Твердопаливні котли КОЛВІ А характеризуються високим ККД ( не менше 86 % ) при спалюванні різних видів палива, надійністю конструкції, високим ступенем контролю технологічних параметрів під час роботи. Із промисловими котлами на твердому паливі КОЛВІ виготовляються транспортабельні та блочно-транспортабельні котельні установки потужністю до 5 МВт.

Основні технічні характеристики та переваги конструкції твердопаливних котлів КОЛВІ А
 1. Комбінований теплообмінник ( нижня частина – водотрубна, верхня – жаротрубна ) із трьома ходами для проходження продуктів горіння твердого палива, що забезпечує якісний теплообмін. Для інтенсифікації теплообміну у димогарних трубах жаротрубної частини котла встановлюються турбулізатори потоку димових газів.
 2. Футерування топкової камери шамотною цеглою, розташованою між трубами водотрубної частини котла, що дозволяє утримувати високу ( під 800 градусів ) температуру в топковій камері, що значно покращує процес спалювання деревини.
 3. Наявність двох вентиляторів подачі первинного та вторинного повітря. Первинне повітря подається під колосникові решітки для забезпечення процесу горіння палива, а вторинне повітря через технологічні отвори по внутрішньому периметру топкової камери подається для спалювання горючих газів, що виділяються при горінні палива, оптимізуючи таким чином повноту спалювання деревини та вугілля.
 4. Наявність каналів попереднього нагрівання до 200 градусів первинного та вторинного повітря, що поліпшує умови спалювання палива ( холодне повітря не забезпечує потрібну повноту спалювання, просто змішуючись з горючими газами )
 5. Двері топкової камери футеровані вогнетривким бетоном, що значно покращує їх теплову ізоляцію під час роботи котла.
 6. Наявність масивних чавунних колосникових решіток, довговічних в експлуатації.
 7. Наявність багатофункціонального пульта керування, що забезпечує контроль процесу горіння шляхом вмикання, вимикання та зміни потужності вентиляторів подачі повітря. Також в даному пульті передбачений контроль технологічних параметрів ( температури, тиску теплоносія, розрідження димових газів за котлом ) та функції керування димотягом ( у разі використання ) і контролю відкриття дверей топкової камери.

Промислові котли із автоматичним завантаженням палива

Автоматизовані твердопаливні котли КОЛВІ серії WMSP, що працюють на пелетах із деревини, агропелеті та дрібному вугіллі, із теплопродуктивністю від 100 до 300 кВт. Дані котли призначені для роботи в закритих системах опалення із температурою теплоносія до 90 °C та тиском перед котлом до 0,3 МПа, характеризуються високою ефективністю спалювання палива та теплопередачі завдяки продуманій конструкції. Автоматизована система подачі палива робить котли WMSP зручними в експлуатації та простими в обслуговуванні. Із котлами КОЛВІ WMSP виготовляються транспортабельні модульні та блочно-модульні котельні установки потужністю до 900 кВт.

Характеристики конструкції твердопаливних пелетних котлів КОЛВІ WMSP
 • Високоефективні поверхні нагрівання котла із триходовою циркуляцією продуктів горіння. Перший ход утворюється топковою камерою, а другий та третій – вертикальним жаротрубним теплообмінником у вигляді пучків безшовних труб, за допомогою якого утворюються великі поверхні теплообміну. Вертикальне розташування димогарних труб мінімізує викиди золи з димовими газами. Під час роботи котла значна частина золи осідає в нижній частині котла, де розміщений піддон для золи і конденсату.
 • Чавунний ретортний пальник, в якому відбувається спалювання пелет та вугілля, складається з чавунних секцій, які формують пальниковий простір та отвори, через які подається повітря для горіння. Повітря подається вентилятором, встановленим в нижній зовнішній частині корпусу котла.
 • Шнековий пристрій подачі палива із бункера, що приводиться в дію за допомогою моторедуктора. Шнековий пристрій обладнаний захистом від деформації при заклиненні, гільзою під встановлення датчика температури ( протипожежний захист ) та сервісним отвором для підключення системи пожежогасіння від зовнішньої ємності ( у разі горіння палива всередині шнеку )
 • Бункер для палива. В залежності від модифікації котла WMSP дані бункери можуть мати об`єм від 0,9 до 1,4 м3, розрахований на завантаження від 600 до 900 кг пелет, чого достатньо для безперервної роботи котлів на протязі 24-48 годин. Бункер разом із шнековим механізмом може розміщуватись як з лівої, так і з правої сторони відносно котла.
 • Заслонка прямого ходу димових газів. Призначена для перекриття циркуляції продуктів горіння через конвективні поверхні нагріву при розпалі котла, для швидкого прогрівання всередині димової труби, що забезпечить нормальне розрідження за котлом.
 • Пульт керування котлом. Контролює роботу котла через робочий та аварійний датчики температури теплоносія, а також відслідковує розрідження за котлом, тиск теплоносія в котлі та температуру шнека. Потужність котла змінюється за допомогою регулювання інтенсивності подачі повітря та періодичності подачі палива до ретортного пальника.

Також слід зазначити те, що котли КОЛВІ WMSP є досить зручними у сервісному обслуговуванні. У верхній частині корпусу котлів передбачені люки  доступу до очищення від золи вертикальних димогарних труб. Знизу, під димогарними трубами розміщений піддон для збирання золи і конденсату. Очищення топкової камери та першого ходу димових газів проводиться через передні двері, що мають достатні розміри для доступу. Під ретортним пальником розміщується піддон, куди потрапляє зола під час горіння палива.

Основні технічні характеристики твердопаливних пелетних котлів КОЛВІ WMSP

Scroll to Top